Szkatułka na biżuterię czyli jak poprawnie przechowywać błyskotki

Przechowywanie biżuterii nie jest trudną sztuką, jednak mało która z nas przestrzega prostych zasad. A szkoda. Pozwalają one zachować nasze błyskotki w doskonałym stanie przez długi czas. Szczególnej troski wymaga srebro, które ma tendencje do ciemienia. Drogocenne złoto, szczególnie wyższej próby, łatwo się zaś rysuje. Jak ustrzec nasze klejnoty przed zniszczeniem podczas przechowywania?

Z pewnością trzymanie ich w szufladzie w jednym woreczku lub pudełku nie jest dobrym pomysłem. Łańcuszki, bransoletki, długie kolczyki splączą się ze sobą i będziesz mogła się z nimi pożegnać. Pierwsza podstawowa zasada, jeśli chodzi o przetrzymywanie biżuterii, to trzymanie każdego kompletu osobno. Srebro i złoto nie będzie się rysować.

Najlepsze do tego są szkatułki na biżuterię z osobnymi szufladkami, przegródkami, wałeczkami na pierścionki itp. Taka szkatułka na biżuterię to doskonałe rozwiązanie. W sklepach dostępne są rozmaite modele, kasetki małe i duże, z lusterkami, drewniane, posrebrzane i nie tylko.

 Kiedy już wyposażymy się w odpowiednie akcesoria do przechowywania błyskotek, przychodzi  czas, by odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie naszą szkatułkę przechowywać. Szczególnie w przypadku biżuterii srebrnej należy wybrać miejsce jak najmniej zawilgocone. Nigdy nie należy przechowywać srebra w łazience, gdyż wilgoć w powietrzu powoduje powstawanie na jego powierzchni śniedzi, czyli ciemnej powłoki.  Srebrną biżuterię warto przechowywać dodatkowo w plastykowych woreczkach strunowych lub do kasetki włożyć kawałek kredy szkolnej, która pochłonie wilgoć.

Wystarczy parę prostych kroków, by nasze drogocenne i mniej drogocenne klejnoty zachowały dobry stan na długo.  Jeśli jak Marilyn Monroe uważasz, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, dbaj o nie dobrze, a będziesz błyszczeć jak nigdy dotąd 😉

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: